Prepoznavanjem vrijednosti, kvalitete i ciljeva kao sličnih ciljevima Kurikuluma, DV Zipkica se uključio  u Projekt ” Say hello to the world ” u pedagoškoj godini 2015/2016. Projekt se odvijao u skupinama Pužići i Ljubičice pod mentorstvom  odgojiteljica  Jasne Zubić, Mirjane Besedniik, Ankice Arl i Danute Lojna, a zahvaljujući uključivanjem u sam projekt djeca su dobila priliku upoznati prijatelje vršnjake iz Slovenije i Litve. Djeca su zajedno sa svojim odgojiteljicama , tijekom šest mjeseci, prolazila kroz pet zadanih tema. U ovkviru svake teme djecu se poticalo da sama predlažu i dogovaraju koje će aktivnosti provoditi i na kraju ih predstaviti djeci i stručnjacima partnerskog vrtića. Naglasak je bio na poticanju što veće kreativnosti i aktivnosti djece tijekom samog projekta.
Veliki naglasak projekta je na upoznavanju različitih kultura, običaja i načina života. Djeca su jedna drugima pokazivala kako se igraju, kakve pjesme pjevaju, u kakvom okruženju žive, kakvu hranu jedu, kakav jezik govore.
Namjena projekta je da se djeca kroz različite zanimljive aktivnosti motiviraju da budu tolerantnija, bez predrasuda i stereotipa, da uvažavaju i poštuju drugačije od sebe. Svaki vrtić koji je uključen u Projekt “Say hello to the world” i koji uspješno provodi Projekt na kraju dobiva častan naziv “Tolerantan vrtić” te je certifikat s takvim nazivom prije par dana stigao i na adresu dječjeg vrtića Zipkica.

20160711_083057-1 (3)