Obavijest o najavi otvaranja vrtića od 11.5.2020.

Obavijest o najavi otvaranja vrtića od 11.5.2020.

Poštovani roditelji!

Vjerojatno ste upoznati s informacijom kako bi se od 11. svibnja 2020. trebali ponovno otvoriti vrtići.

OBAVEZNO PROČITATI –  HZJZ UPUTE ZA VRTIĆE I ŠKOLE

OBAVEZNO ISPUNITI – IZJAVA RODITELJA

Dakle, prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo , u vrtić mogu djeca u slučajevima kada :
1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji namjeravaju voditi dijete u vrtić, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU kojom jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo dolaziti.
Izjavu je potrebno vratiti na mail adresu vrtića vrticzipkica@gmail.com u tjednu 4.5.-8.5.2020. te pratiti objave na web stranici vrtića gdje ćemo vas do 8.svibnja 2020. obavijestiti o načinu organizacije rada koja će, sukladno broju djece i trenutnoj situaciji u kojoj se nalazimo zasigurno morati izgledati nešto drugačije.

Unaprijed napominjemo kako će , zbog velikog broja djece upisane u naš vrtić (303), pojedine preporuke u radu vrtića biti izazov ispoštovati te svi roditelji moraju biti svjesni da djecu dovode na vlastitu odgovornost.

Hvala na razumijevanju!

Share this: