Preventivno – higijenske mjere

Dokumente možete preuzeti  ovdje:

Obavijest o mjerama higijenske zaštite

OSOBNE MJERE ZAŠTITE

Plakat B1 – COVID-19

Kako jednostavno djeci objasniti što je koronavirus

Dječji vrtić Zipkica opremljen je dovoljnom količinom higijenskih potrepština te su djeci dostupni i omogućeni, kao i prije, tako i sada, i tekući sapuni i papirnati ručnici.

Svaka pomoć u vidu papirnate galanterije i dalje je dobro došla.

Molimo roditelje da se pridržavaju svih uputa nadležnih institucija, prate upute Zavoda za javno zdravstvo te ne izlažu sebe, djecu i okolinu mogućnostima zaraze.

Također, molimo da dodatan oprez posvete svom zdravstvenom stanju te stanju svoje djece te ne dovode bolesnu djecu u vrtić.

Odgojno trebamo zajednički djelovati te upućivati djecu u važnost redovitog pranja ruku, održavanju vlastite higijene  te u bonton kada je riječ o kašljanju i kihanju.

Odgovorno ponašanje ključ je uspjeha u sprečavanju širenja zaraze.

Budući se informacije mijenjaju iz sata u sat, potrebno je pratiti provjerene i točne informacije, a svi naputci vezani uz upute odgojno – obrazovnim ustanovama ( vrtićima), ukoliko ih bude, bit će dostupni na web stranici vrtića.