Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima te ostalim ustanovama za odgoj i obrazovanje djece i projekt je to Udruge Lijepa Naša čiji je član i DV Zipkica kao jedan od eko vrtića.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha, zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Aktivnosti koje se pri tome u vrtiću provode:

  • pripremanje i pečenje različitih vrsta kruha i krušnih proizvoda
  • izložba plodova užeg zavičaja
  • predstavljanje zavičajne kuhinje
  • zajedničko blagovanje kruha i plodova zemlje
  • postavljanje svečanog stola
  • blagoslov kruha i plodova zemlje
  • darivanje kruha–simbola obnove i blagostanja

 

img-20161017-wa0004